6 sierpnia 2026 roku nowi policjanci zachodniopomorskiego garnizonu złożyli uroczyste ślubowanie. Wśród 84 funkcjonariuszy, którzy dołączyli do Policji, znajdują się 27 kobiet i 57 mężczyzn. Rozpoczną oni wkrótce szkolenie podstawowe, które przygotuje ich do wykonywania zadań w służbie.
Nowi policjanci, wypowiadając słowa roty według nadinsp. Szymona Sędzika, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, zobowiązali się do wierności Narodowi oraz do przestrzegania prawa. Jak podkreślił nadinsp. Sędzik, to moment otwierający nowy rozdział w ich karierze zawodowej.
Uroczystość miała miejsce na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, a wśród obecnych byli m.in. Adam Rudawski, Wojewoda Zachodniopomorski, mł. insp. Przemysław Kucharski, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, a także przedstawiciele policyjnych związków zawodowych oraz rodziny nowo ślubujących policjantów.
Przez najbliższe miesiące nowi funkcjonariusze przejdą intensywne szkolenie, które będzie obejmowało m.in. przepisy prawa, techniki interwencji, udzielanie pierwszej pomocy, a także trening strzelecki oraz taktykę działań policyjnych.
Po zakończeniu szkolenia i powrocie do jednostek, nowi policjanci wezmą udział w etapie adaptacji zawodowej, gdzie pod okiem doświadczonych kolegów zdobywać będą pierwsze doświadczenia w służbie. To czas na doskonalenie umiejętności oraz poznanie specyfiki pracy w Policji.
Nowi funkcjonariusze będą służyć w różnych pionach Policji, głównie w obszarze prewencji, a także w pionie kryminalnym oraz w ruchu drogowym. Z czasem niektórzy mogą dołączyć do wyspecjalizowanych jednostek Policji, rozwijając swoje umiejętności zgodnie z potrzebami formacji.
Wszystkim nowym policjantkom i policjantom życzymy sukcesów i satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

