W dniach 3–5 lipca 2026 roku Drawsko Pomorskie zorganizowało trzydniowe wydarzenie, które obfitowało w muzykę, atrakcje i wspólne świętowanie. W tym czasie miejscowość odwiedziło wielu gości, co przyczyniło się do radosnej atmosfery i wysokiej frekwencji.
Na scenie wystąpili znani artyści, w tym Ich Troje, Wilki, Łydka Grubasa, Viki Gabor, Tulinki oraz Compromiss. Obok koncertów, goście mogli uczestniczyć w przedstawieniach i animacjach, a także korzystać z licznych atrakcji, takich jak miasteczko ruchu drogowego czy Wesołe Miasteczko. Mimo wcześniej zaplanowanych atrakcji, kluczowym punktem programu był powracający Koncert Fortepianowy „Chopin w roli głównej”, który odbył się w Parku Chopina z udziałem Wojciecha Kubicy i Kingi Firlej-Kubicy.
Organizatorzy zwracają szczególne podziękowania do mieszkańców oraz gości, którzy przyczynili się do stworzenia wyjątkowej atmosfery wydarzenia. Podziękowania skierowano również do Gminy Drawsko Pomorskie i Powiatu Drawskiego za wsparcie organizacyjne oraz do jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym służbom medycznym oraz straży pożarnej i policji.
Nie zapomniano także o pracownikach Ośrodka Kultury i wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację, co umożliwiło zrealizowanie tak bogatego programu artystycznego i rozrywkowego.

