W miniony weekend odbyły się trzy koncerty noworoczne piosenek Anny German w wykonaniu młodej utalentowanej artystki Katarzyny Zawady.

Pierwszy z koncertów odbył się sobotę 22 lutego br. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku. Licznie przybyli na koncert mieszkańcy przez ponad godzinę mogli delektować się niebywałym talentem młodej artystki, która perfekcyjnie wykonała utwory Anny German.

W niedzielę 23 kutego br. o godzinie 16:00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Drawsku Pomorskim odbył się drugi z zaplanowanych koncertów. Sama idea koncertów Anny German powstała dzięki artystce, która po przeżyciu makabrycznego wypadku samochodowego obiecała że po wyzdrowieniu będzie śpiewać w kościołach -- co przypomniał wszystkim podczas koncertu ksiądz proboszcz Tomasz Szugalski.

Za występ Katarzyna otrzymała owacje na stojąco, nie obyło się również bez bisów.

Po koncercie w Drawsku Pomorskim artystka udała się do Kalisza Pomorskiego , gdzie również czekała na nią publiczność zgromadzona w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski. Oczywiście tak samo jak w poprzednich kościołach brawa nie miały końca, a wzruszeni ludzie dziękowali Katarzynie za przepiękny koncert. Na koniec ksiądz proboszcz Kazimierz Serafin dziękując za koncert, oświadczył że „ już dawno świątynia nie rozbrzmiewała tak potężnym i przepięknym głosem”.Katarzyna Zawada to zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie. Annę German nie tylko kochali Polacy, na scenach rosyjskich czuła się równie dobrze, dlatego na koncercie nie zabrakło utworów w języku rosyjskim. Jej międzynarodowa kariera rozpoczęła po festiwalu San Remo, dlatego Kasia podczas każdego występu śpiewała w trzech językach: polskim, rosyjskim i włoskim. Młoda artystka zaprezentowała własną interpretację takich przebojów Anny German, jak m.in.: "Tańczące Eurydyki", "Człowieczy los", "Cyganeria".

Wszystkie trzy wydarzenia artystyczne mogły się odbyć dzięki Starostwu Powiatowego w Drawsku Pomorskim, oraz ks. proboszczowi Jacowi Brakowskiemu z Czaplinka, ks. proboszczowi Tomaszowi Szugalskiemu z Drawska Pomorskiego oraz ks. proboszczowi Kazimierzowi Serafinowi, którzy wyrazili zgodę i chęć zorganizowania koncertów w Kościołach.

Pomysł organizacji koncertów dla mieszkańców powiatu drawskiego spotkał się z dużym zainteresowaniem, i dlatego też Powiatowe Koncerty Noworoczne będą kontynuowane w przyszłości.

Tekst: Anna Bujkiewicz