Już 300 osób dział i pomaga na różny sposób w akcji pod nazwą MASECZKA DLA RATOWNIKA I SENIORA która ma wesprzeć służby ratunkowe, medyczne i seniorów w ograniczeniu transmisji koronawirusa COVID-19 na terenie powiatu drawskiego.

Jak podaje główny inicjator akcji Andrzej Podolak na chwilę obecną uszyto i wydano 2630 maseczek. Ale to nie koniec. Ludzie nadal szyją maseczki ale również przystąpili do szycia fartuchów jednorazowych które są bardzo potrzebne dla służb medycznych.
Ponadto dokonano zakupu 400 litrów spirytusu celem wytworzenia środków do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.

Materiały i inne produktu zostały pozyskane od prywatnych osób oraz firm działających na terenie naszego powiatu.

Wydano na to również ponad 3500 zł z wolnych środków Stowarzyszenia Żarek. Trwa również zbiórka pieniężna na dalsze materiały – zebrano w ciągu 3 dni około 2000 zł.„… Odbieramy mnóstwo telefonów i otrzymujemy wiadomości z prośbą o wsparcie m. in. ze Szczecina, Wałcza, Stargardu, Węgorzyna, Warszawy, Opola oraz WOPR Szczecin – informujemy, że priorytetem jest dla nas powiat drawski i tutaj w chwili obecnej skupiamy nasze działania. Piszą i dzwonią do nas ratownicy medyczni, pielęgniarki, personel szpitalny, aptekarze i inne osoby ...” - mówi Andrzej Podolak.

W akcję zaangażowana jest również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim która zabezpiecza transport materiałów.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Andrzejem Podolakiem:
Link do przekazania środków finansowych na materiały - TUTAJ

Tekst: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI] Zdjęcie: [GRUPA FB MASECZKA DLA SENIORA]