Prywatni inwestorzy z Drawska Pomorskiego są w trakcie realizacji budowy bloków w których może zamieszkać nawet 130 lokatorów (rodzin).

Jeżeli inwestycje przebiegną zgodnie z planem to mieszkania zostaną oddane do użytku najpóźniej do 2022 roku.

Pierwszy blok powstanie przy ulicy Bolesława Chrobrego i skrzyżowaniu z promenadą Piastowską (za szpitalem) a konstrukcja bloku będzie taka sam jak przy ulicy Adama Mickiewicza A w Drawsku Pomorskim.

Prace budowlane się rozpoczęły i trwają już kilka tygodni. Tutaj powstanie ponad 116 mieszkań w podstawowym standardzie a ostatnie mieszkanie zostanie oddane do użytku w 2022 roku.

Mieszkania tylko na wynajem.

Kolejna inwestycja która dopiero swoją budowę rozpocznie na początku przyszłego roku powstanie na ulicy Seminaryjnej w sąsiedztwie ulicy Starogrodzkiej.Pomimo że budowa rozpocznie się później niż powstający blok na Chrobrego to mimo wszystkiego mieszkania zostaną oddane najszybciej na przełomie 2021 i 2022 roku.

Tutaj powstaną mieszkania o bardzo wysokimi standardzie oraz będą również dostępne apartamenty.

Blok będzie posiadał windy prowadzące do podziemnych garaży. Mieszkania z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych.

Łącznie ma powstać 16 mieszkań i tutaj właściciel inwestycji planuje wszystkie sprzedać.

Wyżej wymienione mieszkania to inwestycje prywatne mieszkańców Drawska Pomorskiego. Jednak z niepotwierdzonych jeszcze nam informacji dowiadujemy się że Urząd Miasta i Gminy w Drawsku Pomorskim przymierza się do zbudowania kolejnego bloku mieszkalnego z lokalizacją między ulicami Bolesława Chrobrego a ulicą Słoneczną.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]