Główny Inspektor Sanitarny opublikował na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych ostrzeżenie przed oszustami, którzy stosują nową metodą wyłudzania pieniędzy "na kwarantannę".

Z informacji przekazanej przez GIS wynika, że oszuści wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomość sms dotyczącą rzekomego "skierowania na kwarantannę".

W treści wiadomości znajduje się link, w który nie należy pod żadnym pozorem klikać, przed czym przestrzega GIS. Otwarcie linków może spowodować zainfekowanie telefonu oprogramowaniem śledzącym, które pozwala oszustom śledzić wszystkie działania, które podejmuje użytkownik telefonu. Dotyczy to także podawania danych logowania w aplikacjach bankowości mobilnej.

‼️ Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron. pic.twitter.com/kfcyG4aJm0