22 czerwca 2021 roku odbyły się pokazy służb ratowniczych nad jeziorem Okra w Drawsku Pomorskim pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje” . Spotkanie zorganizowane zostało przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Adama Mickiewicza w Drawsku Pomorskim.

Wydarzenie miało na celu przypomnienie najmłodszym, że również w czasie wakacji należy bezwzględnie pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, gdziekolwiek udamy się na letni wypoczynek. Wszystkich obecnych na plaży miejskiej powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Małgorzata Zawiła.

Główną część wydarzenia poprzedziły występy artystyczne przygotowane przez uczniów.

Państwowa Straż Pożarna w Drawsku Pomorskim wraz ze Stowarzyszeniem ,,ŻAREK” i uczniami z klasy ratowniczej drawskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przeprowadzili symulację akcji ratunkowej.W czasie prowadzenia działań lektor omawiał kroki podjęte przez ratowników.

Uczniowie mieli także możliwość w praktyce przeprowadzić resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomach. Swoje stanowiska wraz ze sprzętem wystawili również Policjanci, Strażnicy Miejscy, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej oraz pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na każdym z tych stanowisk uczestnicy spotkania mogli nabyć i pogłębić wiedze z zakresu działalności tych placówek. Wszystkie działania skierowane były do dzieci młodzieży, aby uzmysłowić im jak ważne jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo w okresie wakacyjnym.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.
!CZYTAJ RÓWNIEŻ MAGAZYN REGIONALNY