W sobotę 04.05.2019 na stadionie w Szwecji, Sokół podejmował miejscowy Grom, który jest outsiderem ligi. Jednak mecz nie należał do najprostszych i stworzył wiele problemów dla przyjezdnych.

Sokół od pierwszych minut zastosował wysoki pressing, ale szybko się to odbiło na naszą niekorzyść ponieważ Grom szybko strzelił piękną bramkę na 1:0, która jak to się później okazało była jedyną bramką w tym spotkaniu, a zawodnicy gospodarzy ustawili tzw "autobus", który blokował wszystkie akcje. Zawodnicy z Suliszewa mogli szybko stracić również drugą bramkę, gdzie sam na sam z bramkarzem wyszło dwóch zawodników Gromu, lecz zawodnik zamiast trafić do pustej bramki trafił w poprzeczkę. Sokół nie stworzył sobie w pierwszej połowie żadnej klarownej akcji i po pierwszej połowie wyglądało to bardzo niepokojąco.

W drugiej połowie Sokół przejął inicjatywę na całej szerokości boiska, lecz narażał się na groźne kontry gospodarzy, które były bliskie zdobycia drugiej bramki. Sokół ponownie nie stworzył sobie klarownej akcji, która mogłaby zagrozić bramce Gromu. Z Szwecji wyjechaliśmy bez punktów, ale pomimo braków kadrowych nasza gra nie wyglądała najgorzej, brakowało najważniejszego, czyli wykończenia.

Następny mecz w Suliszewie, a przeciwnikiem będzie bardzo wymagający rywal Wiarus Żółtnica. Serdecznie zapraszamy.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Karow