W dniach 15 – 19 lutego 2021r. wybrana kadra Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko odbyła szkolenie kondycyjno – narciarskie w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej „Jodła”

W przepięknej zimowej scenerii na stokach Zieleńca przeprowadzono szkolenie kondycyjno – narciarskie dla wybranych żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Warunki do nauki i doskonalenia jazdy były wyśmienite. Śnieg, dużo słońca i odpowiednie zimowe temperatury dominowały przez cały okres szkolenia.

Pomimo wyśmienitych warunków zdarzają się również wypadki.Podczas szkolenia żołnierze udzielili pomocy zabezpieczając miejsce wypadku na stoku jak i również wezwali pomocy do turysty, który podczas jazdy na nartach stracił przytomność w skutek nieszczęśliwego wypadku.

Żołnierze CSWL Drawsko zachowując zimną krew czuwali nad bezpieczeństwem turysty do czasu przybycia pomocy medycznej. Jak mówił jeden z uczestników szkolenia – „. Śniegu nie brakowało, a intensywność szkolenia była nie lada wyzwaniem i kontynuacją przygody z narciarstwem”.

Wszyscy uczestniczy szkolenia nie tylko doskonali technikę narciarstwa zjazdowego, ale również kształtowali wytrzymałość fizyczną w trakcie atletyki terenowej podczas pobytu.