W ostatnich dniach w siedzibie Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim, gościliśmy panią wiceminister – Małgorzatę Golińską.

Rozmowy z udziałem Przewodniczącej Rady Powiatu Drawskiego – Urszuli Ptak, oraz wicestarosty - Mariusza Nagórskiego, dotyczyły zagadnień konstruowania nowych strategii korzystania z funduszy unijnych i krajowych na zadania z ekologii, edukacji i zdrowia.

Pani minister reprezentuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które ma dziś ogromne możliwości (i zadania) w zakresie poprawy warunków ekologicznych na terenie naszego kraju. Powiat w ostatnim okresie wnioskował do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska o wsparcie projektów budowy zapasowego źródła wody przy drawskim szpitalu, oraz o dofinansowanie zadań ograniczających emisję dwutlenku węgla w tym – termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej i rozwijających pozyskiwanie energii ze źródeł fotowoltaiki.Rozmawialiśmy również o trwającym projekcie promocji Pojezierza Drawskiego, który realizowany jest wraz z powiatem i gminą Szczecinek.

Pani minister, jako mieszkanka Szczecinka i leśnik z zawodu wskazała na potencjalne źródła finansowania naszych projektów, oraz zadeklarowała wspieranie projektów, które służyć będą regionowi.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.