Mam na imię Renata, w lipcu tego roku skończę 34 lata. Mieszkam we wsi Łabędzie, ale związana jestem też z Drawskiem Pomorskim, w którym pracuję w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jestem Mamą dwóch cudownych chłopców – 6-letniego Marka i 3-letniego Mateusza. Rodzina – mąż Adam i synowie – są moją największą pasją. Dotychczas każdą swoją wolną chwilę poświęcałam właśnie im.

W kwietniu tego roku zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę szpikową. Zostałam zakwalifikowana do przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Moje całe życie wywróciło się do góry nogami. Planowałam uczestniczyć w życiu synów, widzieć jak dorastają, być dla nich wsparciem w trudnych chwilach i cieszyć się ich radościami. Nagłe zachorowanie przewartościowało moje życie – musiałam zostawić rodzinę i zrezygnować z pracy, by zawalczyć o siebie, o swoje życie. Moi bliscy są moją największą ostoją. Mąż, rodzice i siostry zajmują się nie tylko naszymi synami, ale także mną.

Na początku lipca dostałam bardzo dobrą wiadomość – w bazie Dawców szpiku znalazł się mój „bliźniak genetyczny” – Dawca niespokrewniony, który będzie mógł oddać mi cząstkę siebie i da szansę na nowe życie. Jednak chorych na nowotwory krwi jest na całym świecie tysiące. Tak jak i dla mnie, tak i dla Nich, Dawca niespokrewniony jest Ich jedyną nadzieją na uratowanie życia. W imieniu własnym i Innych oczekujących na Dawcę, proszę rejestrujcie się jako Potencjalni Dawcy – w ten sposób zwiększacie możliwość naszego wyzdrowienia, naszego powrotu do życia!

Akcje rejestracji potencjalnych dawców odbędą się:

28 lipca w godzinach 10:00-14:00
Parking przy sklepie Intermarche
ul. Toruńska 4, Drawsko Pomorskie

28 lipca w godzinach 10:00-16:00
Jarmark Rękodzieła na III Święcie Drawy
Deptak w Złocieńcu

29 lipca w godzinach 10:00-14:00
Plac Konstytucji w Drawsku Pomorskim
Plac Konstytucji, Drawsko Pomorskie

INFO: [Powiat Drawski]