W dniach 10-12.05.2019 r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim reprezentowali Powiat Drawski na targach RegioSchau 2019 w Bad Segeberg - niemieckim mieście leżącym w partnerskim powiecie Segeberg.

Na stoisku wyeksponowano niemiecko- i anglojęzyczne materiały promocyjne z gmin powiatu (informatory, mapy, przewodniki) oraz materiały promocyjne powiatu drawskiego wraz z produktem regionalnym Pojezierza Drawskiego – miodami drahimskimi. Stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Obok Polski prezentowała się prowincja Polvamaa z Estonii.

Obecność przedstawicieli powiatu drawskiego zaowocowała pomysłem nawiązania współpracy z Polvamaa z Estonii. Wspólnie z wieloletnim partnerem z Niemiec Powiatem Segeberg, Powiat Drawski niebawem rozpocznie prace w celu napisania wspólnego projektu turystycznego służącego promocji piękna krajobrazu trzech regionów.

Podczas targów RegioSchau 2019 prezentowali się przedsiębiorcy niemieccy z różnych branży: turystycznej, rolniczej, leśnej, ogrodowej, ochrony przyrody, samochodowej, gastronomicznej, leczniczej, wyposażenia wnętrz i wiele innych. Targi są ważnym wydarzeniem w powiecie Segeberg, które odbywa się co dwa lata. W 2017 roku powiat drawski również był reprezentowany na ww. targach.

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Agnieszka Brzeźniakiewicz