W niedzielę nad ranem młody mężczyzna zatelefonował na numer alarmowy 112 i oświadczył, że chce ze sobą skończyć skacząc z mostu, ponieważ nie widzi sensu dalszego życia. Policjanci z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego jednostki w Wałczu zapobiegli tragedii. 37 latek został przekazany pod opiekę lekarzy.

Była godzina 04.45, kiedy policjanci jednostki w Wałczu zostali powiadomieni o młodym mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Zdarzenie miało miejsce na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. 37 letni mężczyzna zatelefonował na numer alarmowy, gdzie przekazał informację dyspozytorowi o swoim zamiarze.

Między czasie, kiedy dyspozytor 112 kontynuował rozmowę z desperatem na miejsce został skierowany patrol z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Dzięki sile spokoju, empatii policjantów 37 latek będzie miał szansę na dalsze życie. Funkcjonariusze zdjęli mężczyznę z mostu i przekazali pod opiekę służbom medycznym. 37 latek był trzeźwy i okazał się być osobom bezdomną. Będący młodzi stażem i wiekiem interweniujący policjanci wykazali się profesjonalizmem podejmując działania wobec 37 latka.

Policjanci powiadomią odpowiednie służby pomocowe celem udzielania pomocy i wsparcia 37 letniemu bezdomnemu mężczyźnie.