Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S-3 w okolicach miejscowości Sitno. Kierujący pojazdem marki AUDI poruszał się z prędkością 236 km/h, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 120 km/h.

Pirata drogowego ujawnili podczas pomiaru prędkości policjanci z grupy SPEED Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Tym razem funkcjonariusze odstąpili od zastosowania postępowania mandatowego, nadając w tej sprawie bieg w trybie określonym w art. 54 kpow tj. skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu. Karę jaką może nałożyć Sąd to nawet 30 tysięcy złotych grzywny i 10 punktów karnych.

W środę 27 kwietnia 2022 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego przeprowadzone zostały ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Ich głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.Podczas akcji na terenie województwa zachodniopomorskiego policjanci skontrolowali 978 pojazdów i ujawnili 750 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Podczas prowadzonych kontroli ujawnili także 1 osobę, która kierowała pojazdem będąc pod działaniem środków odurzających oraz 1 osobę, która kierowała pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu.

Podczas działań policjanci zatrzymali 3 osobny poszukiwane.