W Drawsku Pomorskim miała miejsce uroczysta zbiórka związana z obchodami Święta Policji. Policjanci zostali mianowani na wyższe stopnie i odznaczeni.

Z okazji tegorocznego Święta Policji, które przypada na 24 lipca, dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim odbyła się uroczysta zbiórka policjantów.

Udział w uroczystości uświetnili swoją obecnością między innymi Starosta Drawski, Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego oraz włodarze miast i gmin i przedstawiciele instytucji szefowie służb mundurowych z terenu Powiatu Drawskiego.

Gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Drawsku Pomorskim insp. Norbert Gorzyński. Komendant podziękował za współpracę i współdziałanie na wielu płaszczyznach związanych z bezpieczeństwem oraz wspieranie Policji w różnych formach. Szczególne podziękowania skierowane zostały do samorządowców w związku z dofinansowaniem służbowych samochodów w ramach programu 50/50.W imieniu samorządców głos zabrał Burmistrz Drawska Pomorskiego Krzysztof Czerwiński, który podziękował mundurowym za prace na rzecz lokalnej społeczności. Samorządowcy na ręce Komendant KPP złożyli również pisemne podziękowania i przekazali upominki.

Do policjantów trafił również nowoczesny sprzęt – noktowizor, który ufundowany został przez stowarzyszenie Żarek. Podczas uroczystości odbyły się nominacje na wyższe stopnie. Komendant pogratulował awansowanym policjantom, złożył im życzenia oraz podziękował za wkład w służbę każdego dnia.

W imieniu społeczności lokalnej składamy Wszystkim policjantom oraz pracownikom cywilnym Policji z okazji Święta Policji najserdeczniejsze życzenia!