Zgodnie z planem remontów na 2020 rok zakończono gruntowny remont budynku Ambulatorium z Izbą Chorych 16 WOG. Remont był realizowany w miesiącach wrzesień – grudzień 2020 r. Pomimo trudności związanych z sytuacją pandemiczną udało się w terminie zakończyć prace remontowo - budowlane. Wykonano między innymi docieplenie budynku, odnowiono elewację. Wewnątrz budynku wykonano gruntowną przebudowę dostosowując tym samym pomieszczenia ambulatorium z izbą chorych do obowiązujących standardów i przepisów sanitarnych. Wymieniono podłogi, stolarkę drzwiową i okienną , oświetlenie i instalację grzewczą, dostosowane do obowiązujących standardów zostały węzły sanitarne.

W dniu 19.12.2020 r., dokonano odbioru oraz otwarcia Ambulatorium . W otwarciu Ambulatorium uczestniczyli Komendant, Zastępca Komendanta 16 WOG, Kierownik ambulatorium, Kierownik Infrastruktury oraz żołnierze i pracownicy Ambulatorium z Izbą Chorych. Nastroje społeczne na tle socjalno- bytowym, warunków pracy uległy gruntownej poprawie.Komendant podkreślił, że realizowane inwestycje i remonty pozytywnie wpływają na funkcjonowanie Oddziału Gospodarczego jako instytucji. Pozytywnie wpłynie to również na sposób oraz jakość obsługi zaopatrywanych jednostek wojskowych oraz współpracę z nimi w trakcie realizacji szkoleń poligonowych na Poligonie Drawskim. Wpłynie to również na wizerunek Oddziału Gospodarczego przy realizacji współpracy z wojskami sojuszniczymi realizującymi zadania na poligonie drawskim.

Otwierając Ambulatorium Komendant wyraził zadowolenie, że jest to kolejny budynek oddany do użytku 16 WOG po gruntownym remoncie. „Wszyscy z wielkimi nadziejami czekamy na dalsze inwestycje, w szczególności czekamy na rozpoczęcie budowy wielobranżowego magazynu. Budowa ta pozwoli gruntownie odmienić warunki służby i pracy, ponieważ w 16 WOG-u dalej występuje niedobór powierzchni biurowej oraz magazynowej, co utrudnia realizację obsługi zaopatrywanych jednostek i instytucji wojskowych oraz współpracę logistyczną z ćwiczącymi wojskami na terenie Poligonu Drawskiego oraz współpracę z wojskami sojuszniczymi”.

Na koniec Komendant życzył wszystkim żołnierzom oraz pracownikom Ambulatorium z Izbą Chorych dużo satysfakcji z wykonywanych obowiązków służbowych, złożył wszystkim życzenia Bożonarodzeniowe oraz życzenia wszelkiej pomyślności w 2021 roku.


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.