1 marca, to dzień w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto ustanowiono na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Jest ono wyrazem szacunku i pamięci dla żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walkę o niepodległe państwo często kończyli śmiercią lub długoletnim więzieniem.

Drawskie obchody zainicjowała grupa mieszkańców naszej gminy, która każdego roku zachęca do popularyzowania idei tego ważnego dla Polaków święta. Za pośrednictwem platformy Facebook zachęcają wszystkich, którym pamięć o wojskowym podziemiu niepodległościowym nie jest obojętna, do uczestnictwa we mszy świętej w intencji żołnierzy. Msza zostanie odprawiona o godzinie 18.00 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim. Po mszy odbędzie się uroczyste złożenie okolicznościowych wiązanek i zapalenie zniczy pamięci na Cmentarzu Wojennym w Drawsku Pomorskim.

Prosimy o zachowanie wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego (noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego).


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.