Wczoraj, w dniu 14 września br., odbyło się spotkanie poświęcone najnowszemu materiałowi promocyjnemu powiatu, czyli książki kulinarnej „Powiat Drawski ze smakiem”.

To trzecie już wydanie tego rodzaju publikacji opracowanej przez Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Drawskiego na podstawie przepisów nadesłanych przez mieszkańców naszego powiatu.

W spotkaniu udział wzięli autorzy przepisów znajdujących się w publikacji oraz przedstawiciele Powiatu Drawskiego: starosta Stanisław Cybula, wicestarosta Mariusz Nagórski oraz sekretarz Katarzyna Szlońska Getka.

Każdy uczestnik otrzymał podziękowanie oraz trzy egzemplarze książki.Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, padła też propozycja rozpoczęcia pracy nad kolejną edycją, co jest bardzo prawdopodobne, ponieważ tegoroczna odsłona Festiwalu Słoika przyniosła nam wiele ciekawych, różnorodnych i przede wszystkim smacznych dań.

„Powiat Drawski ze smakiem” to 168 stron zawierających przepisy na przeróżne dania - od wegetariańskich poprzez ryby, mięso, zupy, wypieki, sałatki, sosy, nalewki i wyroby ze słoików.


Zdjęcia: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]