4 marca 2020 roku w Drawsku Pomorskim będzie gościć w czasie trasy koncertowej Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych Ameryki w Europie. Podzieli się z drawską publicznością swoją kulturą i wartościami narodowymi. Zapraszamy miłośników muzyki rockowej na koncert, który odbędzie się o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 12.Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Grupa Rockowa Armii Stanów Zjednoczonych w Europie składa się z sześciu zespołów prezentujących Top 40 i klasyczne hity radiowe. Łączy wiele stylów muzycznych między innymi rock, soul, acoustic, R&B i jazz. Utwory zespołu zawierają muzykę znanych wokalistów i zespołów takich jak Justin Timberlake, Maroon 5, Paramore, Guns N’ Roses, Brun Mars, Bon Jovi i inni. Grają znane i sprawdzone hity z przeszłości, które są identyfikowane jako amerykańska muzyka popularna i przemawiająca do publiczności różnych pokoleń. Członkowie zespołu posiadają tytuły muzyczne z cenionych uniwersytetów i konserwatoriów, większość z nich występowała zawodowo na scenie przed rozpoczęciem służby wojskowej.Muzycy - żołnierze Grupy Rockowej Armii Stanów Zjednoczonych w Europie aktywnie reprezentują to co najlepsze w Armii Stanów Zjednoczonych i obecnie służą jako czołowi ambasadorowie muzyczni w Europie. Zaplanowane są koncerty w kilku miastach Polski na przełomie marca i maja.

Występy te zainicjują kampanię informacyjną nadchodzącego największego ćwiczenia wojskowego w Europie od ponad 25 lat „DEFENDER-Europe 20”, które odbędzie się w całej Europie od marca do maja.