Rok 2020 dla Kalaki Eskrima Drawsko Pomorskie w porównaniu z rokiem 2019 nie był udany z racji epidemii COVID-19. Nie odbyły się Mistrzostwa Świata w St.Pete na Florydzie i szereg innych imprez.
Ale nie zrażaliśmy się panującą epidemią i obostrzeniami i trenowaliśmy w pocie czoła ze zdwojoną siłą. 

16 maja Kornel Wiśniewski zdał pomyślnie egzaminu na 2 Dan, a Magdalena Marchel na 1 kyu Combat Kalaki Eskrima. Egzamin z racji COVID-19 odbył się w polowych warunkach, a oficjalne wręczenie nowych stopni odbyło się na Mistrzostwach Polski 27.09.2020 z rąk Mistrza Jana Nycka VIII Dan.

08 czerwca w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Budowie odbyły się warsztaty ,,Kobieta w Obliczu Zagrożenia". Zajęcia prowadził twórca Bojowego Systemu Walki Sajn System Mistrz Jan Nycek VIII Dan, a asystowali mu instruktorzy Sajn System Kornel Wiśniewski i Waldemar Materski.

Dzień później (09.06.2020) odbyły się warsztaty tym razem dla żołnierzy 2 Brygady Zmechanizowanej, a tematem była walka nożem ,,Sajn Nóż System".

Okres wakacji to okres intensywnych treningów przygotowujących nas do Mistrzostw Polski oraz czas intensywnych szkoleń pogłębiających naszą wiedzę i dających nam nowe umiejętności.

25 lipiec w Oleśnicy pod okiem Mistrza Jana Nycka VIII Dan, Kornel Wiśniewski i Waldemar Materski kończą Kurs Instruktora Combat Kalaki Eskrima.
22 sierpnia w Oleśnicy Kornel Wiśniewski i Waldemar Materski uczestniczą w szkoleniu doskonalącym Sajn Nóż System.

27 września w Oleśnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Combat Kalaki Eskrima. W zawodach wystartowali Kornel Wiśniewski 2 Dan, Waldemar Materski 1 kyu i Magdalena Marchel 1 kyu. Zdobyliśmy 5 medali (4 złote i 1 srebrny).
Kornel Wiśniewski zdobył Mistrzostwo Polski full contact na jeden kij.
Waldemar Materski zdobył Mistrzostwo Polski Open full contact na dwa kije oraz Vice Mistrzostwo Polski full contact na jeden kij.
Magdalena Marchel zdobyła Mistrzostwo Polski full contact na jeden kij i Mistrzostwo Polski full contact na dwa kije.

8 października w Oleśnicy odbyło się szkolenie regionalne Sajn Nóż System w którym uczestniczył Kornel Wiśniewski.
19 grudnia w Szczecinie razem z klubem Nak Muay zorganizowaliśmy dla dzieci Mikołajkową Zabawę z Kalaki.

Rok 2020 przyniósł też wiele pozytywnych aspektów, nawiązaliśmy współpracę z klubem Nak Muay Szczecin, Washi Złocieniec i Washi Połczyn Zdrój.

Nasze plany na 2021 rok
- Mistrzostwa Świata w Niemczech
-Mistrzostwa Polski
-Drużynowe Mistrzostwa Polski
-Mistrzostwa Polski Północnej
-Mistrzostwa Pomorza
-Drużynowe Mistrzostwa Pomorza
-oraz uczestnictwo w zgrupowaniach Kadry Polski, szkolenia i kursy w zakresie Combat Kalaki Eskrima i Sajn System.

PODZIĘKOWANIA
Dla Mistrza Jana Nycka, za to że nas prowadzi, wspiera i służy radą w trudnej sztuce walki jaką jest Combat Kalaki Eskrima
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Burmistrzowi Drawska Pomorskiego Panu Krzysztofowi Czerwińskiemu za wsparcie nas w wyjeździe na Mistrzostwa Świata do USA (które z racji COVID-19 nie odbyły się)
Serdeczne podziękowania ślemy Panu Generałowi Arkadiuszowi Szkutnikowi, który wsparł nas w zorganizowaniu w 2 Brygadzie Zmechanizowanej w Budowie warsztatów ,,Kobieta w Obliczu Zagrożenia" i ,,Sajn Nóż System"
Dziękujemy Komendantowi Wojskowej Straży Pożarnej w Olesznie chor. Mariuszowi Głowackiemu
,,pozytywnym świrą" z III zmiany WSP Oleszno.

oraz

-Pawłowi Pawłowskiemu
-Tomaszowi Woźniakowi
-Tomaszowi Jasykowi
-Rajmundowi Jurewiczowi

Wszystkim tym którzy nam pomagali i nas wspierają

Tekst: Kornel Wiśniewski


! Czekamy na Wasze informacje
magazyndrawski.pl - to portal z informacjami o Drawsku Pomorskim i regionie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce i bądź na bieżąco.
Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub inne zdarzenie? - pisz na magazyndrawski@gmail.com lub daj nam znać na facebookowym profilu Magazyn Drawski.