Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo osiągnęli wielki sukces na Pucharze Świata Federacji XPC w Trójboju Siłowym, w przysiadach, w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu.
Puchar Świata XPC odbył się w dniach 19-21 listopada w miejscowości Siedlce, a udział w nim wzięło około 330 zawodników ze Słowacji, Czech, Niemiec, Węgier, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Irlandii, Finlandii i Polski.

Reprezentant S.S.S .Rufian Jankowo Mariusz Rufkiewicz rywalizował w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc w kategorii masters 50-59 lat w wadze do 100 kg. Po wyciśnięciu sztangi ważącej 142,5 kg Mariusz Rufkiewicz zdobył złoty medal Pucharu Świata XPC.W tym samym dniu kolejny reprezentant S.S.S. Rufian Jankowo Mateusz Rufkiewicz w kategorii senior do 90 kg w konkurencji martwy ciąg był nie do pobicia i zdobył złoty medal Pucharu Świata XPC. Od pierwszego do ostatniego podejścia w martwym ciągu Mateusz był poza zasięgiem rywali. Ciężar uniesiony Przez Mateusz który dał złoty medal to 273 kg i był to już Rekord Europy. W czwartym podejściu Mateusz dokonał wielkiego wyczynu, dźwignął sztangę ważącą 280 kg i tym samym poprawił Rekord Europy o 7 kg. Był to bardzo pracowity weekend dla Mariusza i Mateusza, gdyż obaj panowie oprócz czynnego udziału w Pucharze Świata jako zawodnicy pełnili też funkcję sędziego tych zawodów.

Udział zawodników S.S.S. Rufian Jankowo w Pucharze Świata XPC był możliwy dzięki dofinansowaniu Gminy Drawsko Pomorskie zadania publicznego pn. tworzenie warunków, w tym rozwoju sportu w Gminie Drawsko Pomorskie w roku 2021 oraz sponsorom: Centrum Blacharsko-Lakiernicze "Golisza", Twój Instalator, Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy". Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc.