Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 September 2019r. jest to 260 dzień roku. Do końca roku pozostało 105 dni. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Szkolenie z zakresu ratownictwa chemiczno - ekologicznego!

2019-06-03 21:28:09 (komentarzy: 0, wyświetleń: 323)

Poleć na:          

W dniu 31 maja 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyło się szkolenie w zakresie ratownictwa chemiczno – ekologicznego na poziomie podstawowym dedykowane strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu drawskiego i wałeckiego.

W trakcie organizowanego przez Stowarzyszenie ŻAREK szkolenia jego uczestnicy zapoznani zostali z problematyką i specyfiką zagrożeń w tym zakresie, do których na przestrzeni lat dochodziło na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Prowadzący zajęcia Pan Andrzej Gawlik będący jednocześnie dowódcą Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie w sposób szczególny omówił zagadnienia związane z zagrożeniami ze strony bojowych środków trujących, materiałów promieniotwórczych, nielegalnych składowisk materiałów niebezpiecznych oraz nielegalnych laboratoriów i wytwórni środków odurzających, które stanowią największe zagrożenia zarówno dla ratowników jak i środowiska naturalnego.

W trakcie szkolenia omówiono i zaprezentowano również problematykę właściwej organizacji działań ratowniczych podczas usuwania rozlewisk substancji ropopochodnych z dróg, która stanowi największy odsetek realizowanych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej działań z zakresu ratownictwa chemiczno – ekologicznego.

W ramach realizacji projektu „Aktywizacja mieszkańców powiatów: drawskiego i wałeckiego poprzez podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych” dofinansowanego przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim udało się przeszkolić 14 osób, które w ramach wykonywania obowiązków służbowych będą uczestniczyć w tego typu zdarzeniach.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Podolak

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
www.PolskieNieruchomosci.Best

 
WYSZUKAJ FIRMĘ