Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 September 2019r. jest to 260 dzień roku. Do końca roku pozostało 105 dni. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Ku przestrodze - z wodą nie ma żartów

2019-06-06 14:09:06 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1079)

Poleć na:          

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się nastolatkowie, którzy porzucili łódkę na jeziorze Dzikowo koło Mielenka i nikogo o tym fakcie nie powiadomili. Dopiero po pewnym czasie przyznali się do swojego występku.

Wczoraj po godzinie 17.00 policjanci z Drawska Pomorskiego otrzymali informację od mężczyzny, że na jeziorze Dzikowo dryfuje przewrócona łódź. Na brzegu pozostawiony był ręcznik i część odzieży.
Mundurowi potraktowali to zgłoszenie bardzo poważnie i przystąpili do ustalania, co się faktycznie stało i czy nikt nie potrzebuje pomocy. Istniało bowiem podejrzenie, że nastolatkowie mogli pływać tą łódką. Dopiero w trakcie wykonywanych czynności młodzi ludzie przyznali się, że faktycznie wypłynęli tą łódką na jezioro, a kiedy zaczęła nabierać wody, wystraszyli się i porzucili ją na wodzie nie mówiąc o tym co zaszło. Na szczęście ta historia skończyła się dobrze, nikomu nic się nie stało. Jednak pokazuje, jak nieodpowiedzialne może być zachowanie młodzieży.

Pamiętajmy - woda to żywioł. Zawsze informujmy osoby dorosłe, opiekunów, gdzie zamierzamy płynąć, zabierajmy ze sobą kapoki i inny niezbędny sprzęt.

Powyższa sytuacja pokazuje także, że należy natychmiast informować o jakichkolwiek nieprawidłowościach, czy też wypadkach, aby służby mogły odpowiednio i adekwatnie do sytuacji zareagować.

Tekst: podkom. Anna Gembala

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
www.PolskieNieruchomosci.Best

 
WYSZUKAJ FIRMĘ