Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 September 2019r. jest to 260 dzień roku. Do końca roku pozostało 105 dni. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Dzień Otwarty Starostwa i Dzień Godności

2019-05-24 10:02:42 (komentarzy: 0, wyświetleń: 567)

Poleć na:          

23 maja br. po raz kolejny w ramach Dnia Otwartego Starostwa zorganizowano także Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Obchody na Placu Konstytucji w Drawsku Pomorskim uroczyście rozpoczął Starosta Drawski Stanisław Cybula, który zaprosił wszystkich uczestników do udziału w „Marszu Godności”. W krótkim przemówieniu podziękował osobom pracującym na rzecz niepełnosprawnych, za ciągłą motywację, za sprawianie im radości i pomysłowość w działaniach. Następnie uformowano barwny korowód, który przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Viva Battuta" wyruszył z Placu Konstytucji pod Starostwo Powiatowe, gdzie czekały liczne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci. W niezwykle licznym pochodzie nie zabrakło Przewodniczącej Rady Powiatu Drawskiego Urszuli Ptak, Wicestarosty Mariusza Nagórskiego, Etatowego Członka Zarządu Powiatu Waldemara Włodarczyka oraz samorządowców z Czaplinka, Drawska Pomorskiego, Kalisza Pomorskiego, Wierzchowa i Złocieńca.

Po przybyciu na plac przed Starostwem Powiatowym referat okolicznościowy pt. „Samorząd terytorialny w Polsce – krótka historia i nieprosta codzienność” wygłosiła Pani Przewodnicząca Rady Powiatu Drawskiego. Następnie Pan Starosta zaprosił wszystkich do wspólnego posadzenia klonu czerwonego – drzewa przyjaźni, po czym odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji 20-lecia Samorządu Powiatowego.

Dzień Otwarty Starostwa obfitował w liczne atrakcje, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Stoiska z warsztatami zdobienia babeczek i zdobienia wyrobów z masy solnej, przeżywały istne oblężenie. Kolejną atrakcją, która zagościła już na stałe w programie Dnia Otwartego były dmuchane zamki dla najmłodszych.

W ramach imprezy przygotowano program artystyczny, który rozpoczęły dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie. Oko cieszył również występy wokalne i taneczne przedszkolaków. Zgromadzeni goście wysłuchali występów: podopiecznych OREW Gudowo, Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno- Kulturalnego w Drawsku Pomorskim oraz z jego filii w Złocieńcu, zespołu „Drawskie Słowiki” Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, zespołu „Małolaty” ze Świerczyny, podopiecznej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku oraz studentek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Drawna. Na zakończenie do tańca porwał zgromadzoną publiczność prowadzący imprezę, wokalista Bartek Michalczyk. Tradycją Dnia Otwartego było przeprowadzenie loterii fantowej, podczas której główną nagrodą był tablet.

Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim, Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy Ośrodek Rehabilitacyjno - Kulturalny, stowarzyszenie oraz „FILAR”.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok!

INFO: [Powiat Drawski] Tekst: Mariusz Kiezik

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
www.PolskieNieruchomosci.Best

 
WYSZUKAJ FIRMĘ