Zaloguj się przez Drawsko Pomorskie MAGAZYN DRAWSKI niezależny portal informacji lokalnych

zapomniałem hasło
 

Dziś jest 17 September 2019r. jest to 260 dzień roku. Do końca roku pozostało 105 dni. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza ... wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia 

Drawski funkcjonariusz wśród najlepszych policjantów zachodniopomorskiej drogówki

2019-06-11 16:02:32 (komentarzy: 0, wyświetleń: 1788)

Poleć na:          

Mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, sierż. szt. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oraz sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim to tegoroczni laureaci eliminacji wojewódzkich konkursu "POLICJANT RUCHU DROGOWEGO".

Konkurs odbył się w dniach 4 i 10 czerwca 2019 r. W tegorocznej edycji plebiscytu udział wzięło 20 funkcjonariuszy - to przedstawiciele komend miejskich i powiatowych z naszego garnizonu. W ramach spotkania odbyła się także narada służbowa z kierownictwem komórek ruchu drogowego zachodniopomorskiej Policji.

W pierwszym dniu zmagań policjanci rywalizowali w konkurencji strzelania z broni służbowej oraz jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym . Rywalizacja w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem służbowym odbyła się na placu manewrowym w Lubieszynie.

Drugiego dnia zmagań mundurowi przystąpili do rozwiązywania testu z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i przepisów służbowych. Rywalizowali także w konkurencji kierowania ruchem. Umiejętności praktyczne policjantów w kierowaniu ruchem sprawdzano na skrzyżowaniu ul. Staszica a w Szczecinie.
Po podsumowaniu wyników wszystkich etapów współzawodnictwa wyłoniono laureatów plebiscytu.

Zwycięzcą konkursu został mł. asp. Jacek Kaczmarski z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasował się st.sierż. Daniel Stańczak z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu. Natomiast trzecie miejsce zajął sierż. szt. Konrad Korniluk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie - insp. Piotr Ostrowski, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie - Cezary Tkaczyk oraz Pan Józef Liszczak Prezes Polskiego Związku Motorowego wręczyli najlepszym policjantom nagrody pieniężne, dyplomy i puchary.

Zgodnie z regulaminem konkursu policjanci, którzy zajęli I i II miejsce w eliminacjach wojewódzkich reprezentować będą nasz garnizon w 31 edycji Ogólnopolskiego konkursu "policjant ruchu drogowego", który odbędzie się we wrześniu w Legionowie.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcia: podkom. Anna Gembala/RD KWP

 

Wróć do listy »

Liczba komentarzy: 0

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto


Polecane foto-galerie:

XX Wojewódzka Olimpiada w Karate Kyokushin
Targi Ogrodnicze Drawsko Pomorskie
Orszak Trzech Króli 2019 r
100 DĘBÓW i KAPSUŁA CZASU
Projekt MODELARSKI w Jankowie
Zumba dla Jasia - Złocieniec 24.06.2018r
Boże Ciało 2018r
Dzień Strażaka Drawsko Pomorskie 2018r
FESTYN na ORLIKU
Majówka 2018r

Nasi partnerzy:


Ostatnio dodane firmyOstatnio dodane firmy:

BITWY ŁUCZNIKÓW (Archery Tag)
PREWEN-POŻ Zakład Pożarniczy
www.PolskieNieruchomosci.Best

 
WYSZUKAJ FIRMĘ